Rekonstrukce

Rekonstrukce bytu

Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)
rekonstrukce bytu rekonstrukce bytu

Byt je něco kam se každý den vracíme a chceme si zde odpočinout, nabrat síly. Někdy máme pocit, že naše vlastní prostředí je horší než naše pracoviště. A tak se z našeho bytu stane spíš místo k přespání. Abychom byli spokojeni ve svém musíme provést větší či menší změnu v bytě neboli rekonstrukci bytu. Mezi nejčastější rekonstrukce v interiéru patří rekonstrukce bytového jádra, rekonstrukce koupelny někdy však jde o rekonstrukci celého bytu včetně kuchyňské linky.

 Než se pustíme do rekonstrukce bytu musíme si zajistit architekta nebo stavebního inženýra. Ti vám zpracují kompletní projekt rekonstrukce. Od bouracích prací, statického posouzení, zajištění stavebního povolení až případně po autorský dozor. Obecně při zásahu do nosných stěn, při zásadní změně dispozice, při výměně oken, kdy měníme zásadně vzhled domu musíme mít již stavební povolení. V opačném případě stačí ohlášení stavby. Vždy se však informujte na stavebním úřadě.  
Během zpracování projektu bude s vám architekt vše konzultovat a představovat vám různé návrhy včetně prostorových 3d vizualizací. Ty vám přiblíží vzhled budoucího bytu.
V projektové dokumentaci naleznete část bourací práce, projekt nového stavu.

Během rekonstrukce bytu budou probíhat tyto práce.

 • Provedení veškerých demolic a demontáž
 • Provedení hrubé stavby
 • Provedení rozvodů vody a odpadu
 • Provedení elektroinstalace
 • Obkladačské práce, malířské práce, lakýrnické práce
 • Montáž sanitárního vybavení, nábytku, kuchyně, okna, dveře
 • Úklid a předání bytu včetně protokolu.

Pro rekonstrukci bytu můžeme zvolit mokrý nebo suchý proces výstavby. Při mokrém procesu se často používá pórovité zdivo např. ytong. Toto zdivo splňuje akustické vlastnosti. Vytvoření drážek pro instalace je velmi jednoduché vytvořit. Zdivo je přesné a dá se relativně rychle vystavět. Mezi nevýhody patří relativně vysoká hmotnost, mokrý proces může být nevhodný v dřevostavbách nebo při rekonstrukcích.
Při suchém procesu se nejčastěji používají sádrokartonové desky. Na trhu jsou již nyní i desky, které splňují akustické vlastnosti. Veškeré instalace jsou pak vedeny v mezeře mezi sádrokartony. Výstavba je velmi rychlá a čistá. Tyto stěny působí při poklepání dutým dojmem.  Díky hmotnosti jsou vhodné především pro rekonstrukci podkroví.
Obdobný proces probíhá i pro podlahy. 

 
 
Číst 18223 krát

Související položky (podle značky)

 • Rekonstrukce podkroví

  V rodinných domech nebo v bytových domech jsou nevyužité půdní prostory.  Podkroví je často využíváno jen jako skladové prostory nebo nejsou využívány vůbec. Časem však přijde někdo, kdo chce tento podkrovní prostor přestavět na byt nebo rozšířit stávající byt do podkroví.

 • Rekonstrukce kuchyně

  Mezi časté rekonstrukce patří přestavba kuchyně.  Buď již dosluhuje, nevyhovuje moderním trendům nebo má řadu technických problémů. Ještě než se pustíme do rekonstrukce kuchyně musíme si uvědomit, že během přestavby nebudeme mít kde vařit apod.

 • Rekonstrukce bytového jádra

  V panelovém bytě bydlí nemalý počet našich obyvatel. Díky revitalizačním programům dochází k odstranění konstrukčních závad, realizace nové fasády, zasklení lodžií. To vše vede ke zvýšení komfortu a kvality bydlení v panelovém domě. O vnitřní prostředí se však musí postarat sám majitel bytu. Bytová jádra v panelovém bytě jsou často již nevyhovující jak z hlediska živostnosti tak i nevyhovuje současným životním trendům. Často je však nevyhovující celá dispozice a s rekonstrukcí bytového jádra je spojena rekonstrukce celého bytu nebo i rekonstrukce kuchyně v panelovém domě.

 • Rekonstrukce koupelny

  Koupelna je prostor kde probíhá každodenní očista. Je to prostor, který navštíví i vaše návštěva. Určitě se chcete cítit dobře. Správně navržená koupelna jak esteticky tak i stavebně vám zajistí odborník.

 • Rekonstrukce bytového a rodinného domu

  Domov  je to, kam se vždy vracíme. Někdy máme však pocit, že náš domov není to správné místo, kde se cítíme dobře a nabereme zde nové síly.  Abychom získali domov s příjemnou atmosférou musíme provést určité změny v interiéru nebo se přestěhovat. Mnohdy však přesunem bydliště nic nevyřešíte. Atmosféru v interiéru ovlivňují především stěny, barvy, materiály, nábytek, ale také stavební poruchy.

Více z této kategorie: « Rekonstrukce podkroví

O CHCI PROJEKT DOMU.cz

Chci projekt domu.cz je jediný poptávkový server orientovaný na realizaci. Zaměřujeme se na všechny poptávky, které jakkoliv souvisí s realizací domu. Od poptávek projektů, materiálů, stavebních firem až po reality.

Login Form

KONTAKT NA NÁS