Rekonstrukce

Rekonstrukce bytového jádra

Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)
rekonstrukce bytového jádra rekonstrukce bytového jádra

V panelovém bytě bydlí nemalý počet našich obyvatel. Díky revitalizačním programům dochází k odstranění konstrukčních závad, realizace nové fasády, zasklení lodžií. To vše vede ke zvýšení komfortu a kvality bydlení v panelovém domě. O vnitřní prostředí se však musí postarat sám majitel bytu. Bytová jádra v panelovém bytě jsou často již nevyhovující jak z hlediska živostnosti tak i nevyhovuje současným životním trendům. Často je však nevyhovující celá dispozice a s rekonstrukcí bytového jádra je spojena rekonstrukce celého bytu nebo i rekonstrukce kuchyně v panelovém domě.

Bydlení v panelovém domě nese

Nedostatek místa, kuchyň je oddělena od obytných místností a těžče zaříditelný interiér. Umakartová jádra dosluhují, zahnívají. Podlahy jsou pokryty kobercem nebo PVC přímo na betonovou stropní desku. Panelové byty postrádají vyhovující úložné prostory. Majitelé požadují otevřený prostor, který samozřejmě je vhodný a otevírá tak prostor, který působí opticky větší. Samozřejmě nemůžeme vybourat vše v dispozici a musíme zachovat nosné zdi.

Jak na rekonstrukci bytového jádra

Vhodné je oslovit architekty nebo projektanty. Ti vám poradí díky svým zkušenostem jak takový interiér zařídit a upravit. Nejdříve připraví projektovou dokumentaci. Ta bude obsahovat projekt bouracích prací, projekt nového stavu včetně 3d vizualizací. Samozřejmě projektant v rámci služby zajistí i statický posudek od statika při zásahu do nosných stěn.

V projektu najdete vše co se bude bourat, demontovat. V novém stavu najdete již nové zdivo, nové zařizovací předměty, dveře apod.
Během rekonstrukce bytového jádra musíme splnit akustické požadavky na jednotlivé příčky. Jako vhodný zdící materiál pro vytvoření nové dispozice koupelny jsou pórovité materiály například ytong. Samozřejmě můžeme použít i sádrokartonové příčky. Musíme však použít impregnované proti vlhkosti. Musíme si také dát pozor, co budeme na takové stěny zavěšovat. Může být také problém s akustickými vlastnosti. Takto vytvořená koupelna ze sádrokartonu musí být kvalitně provedena, aby nedocházelo k popraskání spar. Při zachovalém stavu umakartového jádra, lze ho jen opláštit sádrokartonovými deskami a na ně pak provést finální úpravu. Tato suchá výstavba je oproti klasické rychlejší a také levnější. Pro zavěšení těžších předmětu provedeme dvojité opláštění sádrovláknitých desek.

Skladba podlah v panelákovém bytě je často omezena úrovní všech podlah, abychom nemuseli vytvářet schod. Vhodné je použít samonivelační stěrky pro vyrovnání podkladu a poté vytvořit laminátovou podlahu a keramickou v koupelně nebo v kuchyni. V koupelně se často vytvoří podhled pro lepší optický pocit, který je doplněn bodovými svítidly.

Samozřejmě dispozice koupelny a její umístění často vychází z umístění instalační šachty. Největší omezením je záchodová mísa, která musí být umístěna v bezprostřední blízkosti stoupacího potrubí. Rekonstrukce může probíhat svépomoci nebo na klíč. Při stavbě svépomoci musíme mít veškeré stavební práce zkoordinovány. Běžná rekonstrukce bytového jádra trvá přibližně týden.

Orientační cena rekonstrukce bytového jádra

Bourací práce, demontáž     90 000,-
Stěny a obklady, pohled, malby  100 000,-
Rozvody kanalizace, vody, elektro 30 000,-
Zařizovací předměty    50 000,-
Dveře        35 000,-
Číst 21087 krát

Související položky (podle značky)

 • Rekonstrukce bytu

  Byt je něco kam se každý den vracíme a chceme si zde odpočinout, nabrat síly. Někdy máme pocit, že naše vlastní prostředí je horší než naše pracoviště. A tak se z našeho bytu stane spíš místo k přespání. Abychom byli spokojeni ve svém musíme provést větší či menší změnu v bytě neboli rekonstrukci bytu. Mezi nejčastější rekonstrukce v interiéru patří rekonstrukce bytového jádra, rekonstrukce koupelny někdy však jde o rekonstrukci celého bytu včetně kuchyňské linky.

 • Rekonstrukce podkroví

  V rodinných domech nebo v bytových domech jsou nevyužité půdní prostory.  Podkroví je často využíváno jen jako skladové prostory nebo nejsou využívány vůbec. Časem však přijde někdo, kdo chce tento podkrovní prostor přestavět na byt nebo rozšířit stávající byt do podkroví.

 • Rekonstrukce kuchyně

  Mezi časté rekonstrukce patří přestavba kuchyně.  Buď již dosluhuje, nevyhovuje moderním trendům nebo má řadu technických problémů. Ještě než se pustíme do rekonstrukce kuchyně musíme si uvědomit, že během přestavby nebudeme mít kde vařit apod.

 • Rekonstrukce koupelny

  Koupelna je prostor kde probíhá každodenní očista. Je to prostor, který navštíví i vaše návštěva. Určitě se chcete cítit dobře. Správně navržená koupelna jak esteticky tak i stavebně vám zajistí odborník.

 • Rekonstrukce bytového a rodinného domu

  Domov  je to, kam se vždy vracíme. Někdy máme však pocit, že náš domov není to správné místo, kde se cítíme dobře a nabereme zde nové síly.  Abychom získali domov s příjemnou atmosférou musíme provést určité změny v interiéru nebo se přestěhovat. Mnohdy však přesunem bydliště nic nevyřešíte. Atmosféru v interiéru ovlivňují především stěny, barvy, materiály, nábytek, ale také stavební poruchy.

O CHCI PROJEKT DOMU.cz

Chci projekt domu.cz je jediný poptávkový server orientovaný na realizaci. Zaměřujeme se na všechny poptávky, které jakkoliv souvisí s realizací domu. Od poptávek projektů, materiálů, stavebních firem až po reality.

Login Form

KONTAKT NA NÁS